Thajská tradiční masáž

Tradiční thajská masáž
Thajská tradiční masáž, jedinečné uzdravující umění tradiční thajské medicíny, zde již existuje po tisíce let. V této masáži zažívá úžasnou zkušenost ten, co ji přijímá, ale i ten, co dává. Uvolňují se zde energetické blokády, a tím nastává hluboké léčení v přítomném okamžiku meditace.

V jedinečném způsobu práce thajská masáž využívá prvky akupresury, jógy, fyzioterapie, meditace, energetického léčení, chiropraxe a ajurvédy. Thajská tradiční masáž je holistickou terapií, kde je člověk léčen jako celek mentálního, emociálního, fyzického a spirituálního těla. Tyto jednotlivé aspekty mohou být ovlivňovány vzájemně právě masáží.

Prvotním záměrem thajské masáže je znovunastolení a vybalancovaní energetického systému v těle, který je veden skrze energetické linie v těle. Tyto energetické linie nejsou viditelné mnoha lidmi, ale je možné je cítit. Právě ony jsou součástí mnohých východních tradic. Na západě je známe v akupunktuře jako meridiány. V thajské masáži terapeuti pracují na deseti známých meridiánech.

Vitální životní síla, která se nazývána Prána v Sanskrtu, Chi v čínské medicíně a Ki v Japonské tradici. Síla proudí po těchto drahách, zásobuje a odpovídá za zdravé tělo. Během života a různých emočních či fyzických traumat může být tato energie blokována, a to pak způsobuje fyzickou a psychickou nemoc. Právě thajská jóga a masáž může s pomocí technik uvolnit tyto bloky a dostat tělo zpátky do rovnováhy.

Thajská masáž byla vždy velmi propojena s buddhistickou meditační praxí. Správně praktikovaná masáž je intuitivní, zaměřená na pacientovy potřeby, kdy energie terapeuta vychází ze srdce a je vedena milující laskavostí (Metta).


Účinky thajské masáže:

* upravuje držení těla, dýchání, ohebnost, zažívání a krevní oběh
* uvolňuje energetické blokády
* stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy
* odstraňuje bolestivost páteře
* zlepšuje vylučování odpadů z těla
* uvolňuje bolest, napětí a ztuhlost svalů a kloubů
* zbavuje pocitů únavy a nervového napětí
* navozuje hlubokou relaxaci
* zvyšuje flexibilitu těla
* posiluje imunitní systém


Thajská masáž se provádí na měkké podložce na podlaze v pohodlném a volném oděvu. Běžně má masáž trvat jeden a půl až dvě hodiny, ale může se provádět i déle dle potřeby klienta.
Praktikující masér používá při masáži palce ruky, lokte, kolena a plosky nohy v kombinaci s akupresurou, lehkým kolébáním, protahováním jógických cviků a mobilizací páteře. Thajská masáž poté vypadá jako tanec mezi masérem a masírovaným, kdy masér využívá jeho vlastní tělesnou váhu v meditativním rytmu. Hluboký smysl klidu je často pociťován během a po ukončení terapie.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one