Manuální lymfatická masáž
Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Lymfodrenážní masáž by měl provádět lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Lymfatický systém je jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Velmi se podobá oběhu krevnímu a je nedílnou součástí imunitního a také informačního systému člověka.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se většinou nejprve projevuje "obyčejnou" únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, otékáním nohou především v oblasti kotníků, hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše nebo v obličeji, často přisuzovaným otylosti, lymfedémy, otoky očních víček, mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Špatný lymfatický koloběh souvisí s únavou, různými otoky, celulitidou, akné. Pohyb lymfy je v lymfatickém systému zajišťován hlavně pohyby svalových skupin v okolí lymfatických cév. Lymfu uvedeme do chodu i pomocí lymfatických masáží.


Co řeší a jak působí:

* odstraňuje hromaděním vody, tuku a odpadních látek v podkoží
* odstraňuje únavou nohou, otékáním kotníků, lýtek a stehen
* pomáhá s dechovými potížemi bez zřejmé příčiny
* podporuje imunitu a odstraňuje únavou celého těla
* při rekonvalescenci po liposukcích
* k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy
* ke zlepšení stavu pokožky


Jak ošetření probíhají:

Nejdříve je dobré probrat zdravotní stav pacienta. Při ošetření klient leží na masážním lehátku. Jako první se začínají masírovat uzliny v oblasti krku, je to takový malý centrální systém a ten je potřeba otevřít vždy, to trvá asi 15 minut. Pak lze postupovat dále a masírovat oblasti, které k danému problému vhodné, např. u celulitidy se užívá této sestavy: krk, dolní končetiny zepředu, dolní končetiny zezadu, zadek. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž (lymfodrenáž) alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Z lékařského hlediska se doporučuje absolvovat alespoň 1x za měsíc masáž celého těla.


Kontraindikace lymfatické masáže:

* otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
* akutní virové nebo bakteriální onemocnění
* akutní žilní onemocnění
* lupénka
* pro osoby s implantáty a těžší srdeční vadou
* vysoký krevní tlak
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one