Havajská masáž Lomi Lomi
Havajská masáž Lomi Lomi je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Havajská masáž vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů a našla své základy ve stejnojmenném tradičním tanci, kde se jako hlavní prvek užívá pohybů předloktí.

Na rozdíl od klasické masáže jsou některé prvky obohaceny o masáž předloktími. Důležitý je také rytmus masáže. Tradiční pojetí ukazuje na určitou podobnost tanci, pohyby jsou jednoduché a ladné.

Slova lomi lomi znamenají jednoduše masáž. Je to unikátní léčebná masáž, která pochází od starých Polynésanů a především od mistrů-léčitelů z Havaje. Základním kamenem filosofie a spirituální stezky Huna je tvrzení, že všechno hledá harmonii a všichni touží po lásce. Jak se to týká masáže? Toto spojení huny a masáže lépe pochopíme pomocí překladu termínu lomi lomi jako masáže milujících rukou. Důvodem je jemná a hluboká práce ve svalech skrze dlouhé, plynulé a tělo oživující tahy umožňující příjemci uvolnit se, spočinout a pouze být. Ačkoli je technika důležitou částí masáže, velká část léčebného působení se děje díky láskyplnému soustředění terapeuta na příjemce, kdy jsou právě využívány milující ruce a milující srdce.

Celkové účinky:

* zvýšení krevního oběhu a přísunu kyslíku, podporuje se dokonce vstřebávání otoků
* napomáhá urychlovat chod mízní soustavy, která absorbuje a vylučuje odpadní látky
* podporuje návrat žilní krve do srdce
* odstraňuje stres, napětí a bolesti svalů
* zmírňuje bolesti hlavy
* řeší problémy se spánkem
* příznivě jsou ovlivňovány nervové funkce


Co zažijete během masáže:

Masáž je předávána plynulými rytmickými pohyby pomocí dlaní a předloktí. Někteří lidé pocit z masáže popisují jako jemné vlny přecházející přes tělo. Dalším rysem je to, že dvě odlišné části těla jsou masírovány ve stejném momentě. Například jedna paže nebo dlaň pracuje na rameni a druhá dlaň pracuje na protilehlém kyčli. To pomáhá příjemci se zcela uvolnit, protože pro jeho pozornost je velmi obtížné se soustředit na dvě odlišné partie najednou. Pokud se nepracuje na izolovaných částech těla, tak je dosaženo hlubokého pocitu rovnováhy a harmonie. Příjemce ležící na masérském lehátku není vnímán jako něco strnulého, ale je to bytost vracející se do rovnováhy a harmonie. Je důležité si pamatovat, že terapeut neléčí, ale napomáhá procesu uzdravování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one