Co je to terapie
Všeobecně řečeno terapie, neboli práce s tělem, je jednou z forem alternativní medicíny, která zahrnuje práci s dotekem, fyzickou manipulaci a práci s tělesnou energií. Zahrnuje více druhů technik, které chtějí zlepšit funkci těla, omezit bolest a znovuobnovit pocit zdraví v těle pacienta. Uplatňují se zde znalosti evropské medicíny, ale také techniky založené na orientálním přístupu práce s tělem. Tento celostní způsob pracuje více do hloubky, celostně a dává možnost pacientovi rozvinout vztah k jeho vlastnímu tělu a uvědomit si své emoční pocity.

Tělo si pamatuje informace, které není možné změřit a zaznamenat běžnými moderními prostředky. Každý tělesný problém má nějakou historii, kterou chce nemocí či bolestí sdělit. Terapeut, který provádí terapii, byl vyškolen, aby rozuměl tělu a emocím pacienta, odkud pocházejí a jak ovlivňují právě jeho zdraví. Terapeut pomáhá dostat tyto pocity do vědomí a poté s nimi pracuje.

Proč pečovat o své tělo?

Trpíte například bolestmi zad, pánevními bolestmi nebo bolestmi hlavy? Měl jste již operaci a cítíte, že vaše tělo se necítí na 100%? Cítíte se bez tělesné energie a jste unaveni? Pak právě celostní terapie pomůže zlepšit váš zdravotní stav.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one