portret.jpg
Původně jsem vystudovala výtvarnictví a grafiku, které jsem se profesionálně věnovala několik let. K terapiím mě přivedl zájem o lidské tělo a tanec, který praktikuji již přes 15 let a také zájem o alternativní holistické terapie o kterých jsem hlavně četla. Tato cesta pro mne začala hlavně v Anglii, kde jsem v této době žila.

Viděla jsem ve svém okolí spoustu lidí, kteří mají různé tělesné a psychické problémy, a hluboce s nimi cítila. Sama praktikuji meditaci a jógu již přes patnáct let a vím, že pokoj mysli, pozitivní myšlení a celková vyváženost těla i duše může mít na lidský organismus blahodárné účinky.

Někdy se ale človek dostává vinou životních traumat a nemocí do různých vzorců, které se pak projeví jako nemoc a pak přichází na místo pomoc terapeuta, druhé osoby, která bude naslouchat a pomáhat nalézt v těle i mysli pacienta opět rovnováhu.

Lidský dotek hraje pro mne v životě velmi důležitou úlohu a vím že způsob, jakým se sebe vzájemně dotýkáme, může mít zásadní vliv na naše psychické i tělesné zdraví. Toto jsem si hlavně ověřila při hodinách kontaktního tance, které byly v tomto ohledu velmi výživné. Dotek může přinášet energii druhé osobě a pocit bezpečí.

Kraniosakrální terapii jsem vystudovala ve Velké Británii, ve známé škole biodynamickeho směru, kde mě celé dva roky provázeli světoznámí učitelé a osteopaté. Naučila jsem se zde naslouchat tělu a dávat mu prostor k sebeuzdravení. Tuto techniku prožívám jako hlubokou meditaci a léčení druhé osoby skrze terapeuta. Zde jsem ukončila i postgraduální kurz práce s dětmi a maminkami v kraniosakrální terapii. V současnosti pracuji právě s miminky a porodními traumaty již několik let a tato práce mi poskytuje mnoho radosti, když vidím zlepšení u klientů v poměrně krátké době.

V současné době jsem účastníkem tříletého výcviku práce s traumatem známém jako ,somatické prožívání, (somatic-experiencing). Tato metoda biologa P.Levina krásně navazuje na moji kraniosakrální praxi s tím rozdílem, že se pracuje s klientem hlavně verbálně s orientací na pozitivní zdroje klienta.

Thajskou masáž jsem vystudovala v Thajsku a také ve Velké Británii. Naučila jsem se zde různým technikám práce s tělem a merdiánovými dráhami skrze něž lze ovlivňovat lidské zdraví. Moje práce zahrnuje jak všeobecnou relaxační masáž, tak i terapeutickou akupresurní masáž, manuální lymfodrenáž a jiné techniky zaměřené na specifické problémy lidského těla.

Kundalini jógu a její učení jsem studovala také pod vedením anglických lektorů. Samotný výcvik byl velmi transformující a musím říci z vlastní zkušenosti, že dechová cvičení a mantry mění mysl a zaběhnuté vzorce našeho chování a jsou schopny transformovat celou osobnost člověka.

Moje terapeutická profesionální cesta, která začala od roku 2009 nastartovala pro mě naprosto úžasnou, naplňující a transmorfující životní cestu, při které jsem mohla potkat své kolegy z různých směrů celostní medicíny a mohla se nechat jimi inspirovat. Proto neberu žádný směr holistických přístupů jako konkurenčních. Za to vše jsem hluboce vděčná, za své učitele, kolegy terapeuty a své klienty.Můj přístup ke klientovi

Během let mého intenzivního tréninku jsem získala vědomosti, jak přistupovat k lidem jemným způsobem a vytvářet jim skrze terapii bezpečné místo pro uzdravení. Naučila jsem se, jak mám s nimi komunikovat, jak je dostat do kontaktu s jejich vlastním tělem a s jejich pocity během našeho sezení. Pracuji s lidmi různého věku a různých druhů zdravotních problémů od miminek po dospělé. Naučila jsem se být plně přítomna a vytvářet bezpečné místo pro dotyčného během terapie. Mám ráda tuto práci, protože skrze tento proces vytvářím pochopení a cítění s mým klientem a jeho problémy a mám radost když se celkový zdravolní stav mého klienta lepší. Těmito technikami chci pomáhat lidem ke zdraví tak, aby byli vice naplněni v jejich vlastních životech a našli stabilitu a oporu ve svém těle a mysli.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one