Detox - odkyselení

Zdraví těla - to jsou buňky, tkáně, žlázy a orgány bez usazenin, a na druhé straně doplněné zásoby minerálních látek. Základní chemické procesy organismu závisí na souhře mezi kyselinami a zásadami. Ty proudí ve střídajícím se rytmu lidským organismem.Každý člověk si přeje co nejvíce subjektivně pociťované pohody a objektivně změřitelného zdraví. Přání dobrého pocitu přitom zaujímá první místo. Ale často nám to kazí různé nevolnosti nebo bolesti, třeba jen jednoho orgánu nebo jedné části těla. K překonání bolesti, symptomu často pomůže cílená detoxifikace.

Překyselení organismu - úprava PH

Acidobazická rovnováha (ABR) je dynamická rovnováha kyselin a zásad uvnitř organizmu, tj. stálý poměr mezi jejich tvorbou a vylučováním. Je nezbytná pro udržení homeostázy (schopnost udržovat stabilní vnitřní prostředí pro fungování organismu). Ideální PH krve se pohybuje kolem 7,45 a jakákoli větší odchylka je pro člověka smrtelná. Stav kyselosti v těle je nutné určovat nikoli z krve (krev velmi přísně udržuje PH neutrální), ale z jiných tělesných tekutin (moč, sliny).

Za ideálních vnitřních podmínek je naše tělo nastaveno tak, aby se dožilo 120 let. To dokazují stále existující národy, u nichž dlouhověkost není něco výjimečného (např. Hunza). Ovšem v důsledku jedné zásadní civilizační nemoci napadající náš rozum – tzv. NŽS – nevhodný životní styl, se zkracuje průměrná délka života. Není výjimkou, že dnes máme čtyřicátníky s ucpanými cévami, tučnými játry a dalšími chorobami ze stresu a stravy; a 50-60 je přelomem, kdy hodně z nás náhle odchází do věčných lovišť zbytečně a předčasně. Kyseliny, které tělu neustále dodáváme ve stravě, a kyseliny, které v nás vznikají v důsledku látkové přeměny a také stále většího počtu stresových situací, tyto kyseliny mají tak ničivý účinek.
Dokud si tělo může brát zásadité látky z vaziva, cév a kostí, dokáže přebytek kyselin neutralizovat. Tím však dochází k úbytku minerálů z těla, řídnutí kostí a sklerotizaci cév, což vede k infarktu, mozkové příhodě či k osteoporóze, revmatismu, rychlému opotřebování chrupavek (kyselé usazeniny ničí chrupavku), dně, deformaci obratlů, vypadávání vlasů, k depresím, ekzémům, zubním kazům atd… (k důsledkům překyselení později). Tělo si nejprve odbourá cenné minerální látky a pak začne vytvářet jakási odkladová místa, protože nestačí kyseliny vyloučit. Tomuto vývoji je ovšem možno snadno zabránit, jelikož je vratný. Během 1 – 3 let může být tělo zase vyčištěno, odpadní látky odstraněny a zásobárny minerálů opět naplněny.Shrnutí – proč je překyselení těla tak nebezpečné?

Pod vlivem acidózy ztrácejí červené krvinky pružnost, tuhnou a nemohou dále protékat tenkými kapilárami. Postižená tkáň není dostatečně zásobována kyslíkem, což může přivodit infarkt nebo mrtvici.

Buňky jsou závislé na neutrální tělesné tekutině, jelikož si samy nedokážou obstarat výživu ani vyloučit odpadní látky. V kyselém PH tedy není dokonalá látková výměna.

Snížená hladina minerálů (demineralizace) v těle jako následek překyselení způsobuje potíže s nehty, vlasy, zuby, klouby, zvýšenou lomivost kostí a praskání cév.

Usazováním toxických látek ve vazivu vzniká celá řada zásobáren odpadu, jež tělo zatěžují. Kolagenní vlákna ztrácejí pružnost a pevnost, dochází k tuhnutí svalů, rychlejšímu stárnutí kůže. Dochází také k otokům, což je jen snaha těla naředit kyselinu.

V návaznosti na překyselení organismu ztrácíme svoji přirozenou obranyschopnost vůči infekčním chorobám, protože nefunguje dostatečně vrozená imunita (fagocyty, NK buňky, eozinofily…). Tělo často trpí na záněty všeho druhu, na které buď reguje přehnaným zvýšením tělesné teploty nebo nereaguje vůbec a je bez teplot.

Zadržované toxické látky spolu s kyselým PH vytvářejí ideální podmínky pro plísňová onemocnění vyvolaná kvasinkou candida albicans, její jedovaté zplodiny látkové výměny pak poškozují játra a mozek. V těle se mohou vesele množit i paraziti jako borrelie, chlamydie…

Zvýšené překyselení způsobuje tzv. vegetativní acidózu, kdy se člověk rychle unaví, vyčerpá a podává slabší fyzické i duševní výkony. Také může trpět podrážděností, výkyvy nálad, depresemi a nespavostí.

Překyselení vede k rozvoji mnohých chorob, které, pokud se s překyselením nespojí, jsou prakticky nevyléčitelné.


Nejprve je třeba vyloučit ze stravy extrémně kyselinotvorné tekutiny a dát tělu co nejalkaličtější vodu.
Jelikož jsme asi ze 75% složeni z vody a každá naše buňka se koupe v tekutině, není proto jedno, čím své buňky omýváme a proléváme. Pokud chcete svému tělu dát zásaditou péči, doporučuji pít pouze alkalickou vodu a vyhnout se všem ostatním tekutinám s nižším pH /vody sycené CO2, slazené, minerální vody/ nebo tekutinám s diuretickými vlastnostmi /káva, černý čaj, alkohol/. Pokud tělo nemá dostatek tekutin, není možné otevřít celý kapilární systém žádným detoxikačním prostředkem. Při nízkém obsahu vhodných tekutin v těle se zahušťuje krev. V hustší krvi je ztížen přenos kyslíku, jelikož krvinky jsou na sobě nalepené, tvoří ruloformy, hůře procházejí nebo vůbec neprocházejí drobnými kapilárami a ztěžuje se látková výměna. Výrazně se zhoršuje proces detoxifikace těla od nežádoucích látek, včetně kyselin. Nedochází k uvolnění těžkých kovů, chemikálií a kyselin z těžko přístupných tkání, orgánů a tělních dutin.


Trvalá volba 70% zásadotvorných potravin v jídelníčku je nezbytná nutnost:

50% celozrnných obilovin (grahamový chléb, rýže natural, jáhly, pohanka, pšeničné klíčky, otruby, ovesné vločky, celozrnné těstoviny – grahamové, špaldové, amarantové a rýžové, celozrnné pečivo, tmavý semínkový chléb...)
25% zeleniny (brambory jen výjimečně, brzdí střevní peristaltiku a podporují tvorbu kalů ve střevech)
5% ovoce (jezte na lačný žaludek, nekombinujte s ostatními potravinami)
7% luštěnin (nejlépe naklíčené), sojové výrobky
1% rostlinných olejů
0,5% semen a ořechů, zejména sezamové semínko, slunečnice, dýně, lněné semínko
- používejte bylinková koření místo soli (oregano, bazalka, saturejka, tymián, majoránka, provensálské koření...)
- nepijte při jídle, ředí to trávící enzymy

Zbytek mohou tvořit slabě kyselinotvorné potraviny. Ty by se měly vždy jíst s velkým zeleninovým salátem – a ten zařadit předem. Veškerou kyselinotvornou stravu kompenzovat minerálním doplňkem. Seznamte se s tím, jakou reakci která potravina udělá ve vašem těle.


Pro skutečně důkladnou detoxifikaci je nutné otevření celého kapilárního systému – cévního i lymfatického včetně uvolnění nepořádku z mezibuněčné hmoty a tkání, které nejsou zásobeny cévami. Při takové detoxifikaci dojde k uvolnění kyselin, těžkých kovů a chemikálií z hlubokých a těžko přístupných tkání, včetně tělních dutin a starých ložisek odpadu, hlenu a zánětu. Pro takovou dokonalou očistu je nutné použít komplexní přírodní detoxikační prostředky, které jsou toho schopny. Ráda vám s celkovou detoxifikací poradím.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one